Prírodné suroviny firmy Evonik

Zastúpenie spoločnosti Evonik Nutrition and Care GmbH v Slovenskej republike a Maďarsku.

Pojmy ako prírodný, rastlinný a biologický sa v posledných rokoch stávajú súčasťou nášho každodenného života a to najmä v oblasti kozmetiky. Evonik zahájil tento trend už v predstihu.

Viac ako 80 percent surovín a účinných látok určených pre kozmetický priemysel sa už dnes vyrába z rastlinných a prírodných východzích surovín ako sú masti a oleje, prírodné mastné kyseliny alebo cukry ako sú sacharóza a sorbitol.

Oddelenie Consumer Specialties vyrába prírodno- identické látky ako sú Ceramidy a Phytosphingosiny biofermentačným procesom. Tieto technológie zachovávajú pôvodný zdroj, sú bezpečné pre ľudí a životné prostredie.

Pri výrobe vysoko kvalitných esterových olejov sa využíva moderný biotechnologický cutting-edge proces s nasadením prírodných enzýmov. Tieto procesy redukujú spotrebu energie a emisie až o 75 percent. Produkty vyrobené týmto spôsobom sa vyznačujú vysokou čistotou a kvalitou.

Tieto prírodné, zložením prírodno-identické suroviny a účinné látky získané z obnoviteľných zdrojov, inovatívné a životné prostredie šetriace výrobné procesy, ako ak biologická odbúrateľnosť produktov určených pre vlasovú a telovú kozmetiku boli ohodnotené nezávislými inštitúciami a organizáciami. Viac ako 50 výrobkov z portfólia pre kozmetický priemysel bolo testovaných a certifikovaných nezávislou medzinárodnou environmentálnou organizáciou ECOCERT. Je to najväčšia environmentálna kontrolná a certifikačná organizácia v Európe s pobočkami v 80 krajinách sveta.

Copyright © FINECON, s.r.o.,1992 - 2023 | Vytvoril MONUMENTAL - Tvorba web stránok